Отборът на Челси започна с победа новия сезон в английската Висша лига. Лондончани се наложиха изключително трудно с 2:1 над Хъл Сити, като победният гол падна в продължението на мача. Двубоят на "Стамфорд Бридж" бе официален дебют за Карло Анчелоти в Премиърлийг, а в герой за "сините" се превърна Дидие Дрогба, който отбеляза и двата гола за своя отбор. Попадението за Хъл бе дело на Хънт през първото полувреме.

Челси започна отлична отлично двубоя и още във втората минута Дрогба пропусна от чиста позиция. Нападателят бе намерен отлично от Есиен, но от 5-6 метра стреля в аут. В следващите няколко минути "сините" от Лондон продължиха с опитите да открият резултата, но ударите на Дрогба, Лампард и Есиен не попадаха в целта. Гостите от Хъл Сити също организираха няколко добри атаки, преди изненадващо да открият резултата в 28-ата минута. След удар и рикошет в крака на Оби Микел, топката попадна в краката на Стивън Хънт, който от няколко метра нямаше как да сгреши - 0:1. До края на полувремето Челси наложи натиск и успя да изравни чрез Дрогба. Тъмнокожият нападател се разписа с хубав гол от свободен удар в 37-ата минута.

Второто полувреме започна по идентичен начин. Още в първите секунди лондончани бяха близо до гол, но този път с пропуск се отчете Анелка. Французинът бе изведен от Дрогба, но от няколко метра стреля слабо в краката на Майхил. Играчите на Карло Анчелоти продължиха да диктуват събитията на терена, но опитите им да превземат за втори път вратата на Хъл удряха на камък. Четвърт час преди края Есиен пробва ефектен удар от въздуха, който мина на сантиметри от десния страничен стълб.
10 минути преди последния съдийски сигнал Челси направи нов сериозен пропуск. Влезлият секунди по-рано Калу бе намерен отлично от друга резерва Деко, но нападателят стреля неточно с глава.

Все пак в продължението на мача Челси стигна до победен гол, чийто автор отново бе Дрогба. Нападателят се разписа с техничен удар от малък ъгъл, като по този начин осигури трите точки за своя отбор.

ЧЕЛСИ - ХЪЛ СИТИ 2:1
0:1 Хънт (28')
1:1 Дрогба (37')
2:1 Дрогба (90')

СЪСТАВИ НА ДВАТА ОТБОРА:

ЧЕЛСИ: Чех, Босингва, Карвальо, Тери, Коул, Есиен, Лампард, Микел (46' Балак), Малуда (70' Деко), Дрогба, Анелка (79' Калу)
СИТИ ХЪЛ: Майхил, Доусън, Гарднър, Търнър, Менди (78' Джовани), Моуколо, Хънт (69' Хилас), Боатенг, Марни (44' Бармби), Олофинджана, Фолън