Ливърпул победи с 1:0 Стоук Сити в първия мач за новия сезон в английския футболен елит. Двубоят на „Анфийлд" предложи много интересни моменти, макар и да падна само един, дело на Даниел Стъридж в края на първото полувреме. Гостите от Стоук, които за първи път бяха водени от Марк Хюз в официален мач, има за какво да съжаляват, тъй като в 89-ата минута пропуснаха дузпа.

Първото полувреме на „Анфийлд" се игра на много високо ниво. Още в 8-ата минута резултатът можеше да бъде открит, но гредата спаси домакините. След центриране в полето на „червените", новият вратар Симон Миноле не се намеси убедително и топката стигна до Хут, чийто удар се отби в напречната греда. Само 5 минути по-късно Ливърпул отговори подобаващо, като този път гредата спаси Стоук Сити след удар с глава на дебютанта Коло Туре.

В 35-ата минута Коутиньо изведе по гениален начин Хендерсон сам срещу вратаря, но халфът на домакините шутира в тялото на стража. В 37-ата минута нулевото равенство най-после бе променени. Даниел Стъридж се разписа със силен удар от около 20 метра, като успя да прати топката неспасяемо в долния десен ъгъл на пазената от Бегович врата. При този резултат завърши и първата част.

След почивката двубоят продължи да бъде интересен, а домакините се спукаха да пропускат. Буквално в последните секунди на срещата Ливърпул можеше да плати скъпо за десетките си пропуски, тъй като Стоук получи право да изпълни дузпа. Бившият играч на „червените" Чарли Адам центрира от фаул, Агер игра с ръка и главният съдия отсъди дузпа. Зад топката застана Джонатан Уолтърс, чийто удар бе спасен от Миноле. Така белгийският страж с епревърна в герой за Ливърпул още в първия си мач на „Анфийлд".

ЛИВЪРПУЛ - СТОУК СИТИ 1:0

1:0 Стъридж (37')

1:0 Уолтърс (89' пропусната дузпа)

ЛИВЪРПУЛ, 4-3-3: Миноле, Джонсън, Туре, Агер, Хосе Енрике, Джерард, Лукас, Хендерсон, Аспас (72' Стърлинг), Стъридж, Коутиньо

Резерви: Джоунс, Луис Алберто, Алън, Борини, Уисдъм, Ибе

СТОУК СИТИ, 4-3-3: Бегович, Камерън, Шоукрос, Хут, Питерс, Уилън (63' Адам), Н'Зонзи, Паласиос, Уолтърс, Крауч (81' Джоунс), Етерингтън (63' Пенант)

Резерви: Муниеса, Уилсън, Сьоренсен, Жероум.