Тотнъм продължи отличното си начало на новия сезон, след като с две попадения на Хари Кейн спечелиха с 0:2 като гост над новака Нотингам Форест.

Дори спасяването на дузпа на Дийн Хендерсън не успя да деконцентрира английския нападател, който и с двата гола се изравни с бившия нападател на Манчестър Юнайтед Анди Коул със 187 гола във Висшата лига, изоставайки само от Уейн Рууни (208) и Алън Шиърър (260).

Уест Хем отбеляза мач №1000 с победа над Астън Вила

Отличен мач за "чуковете'

Отборът на Антонио Конте поведе още в петата минута, когато Деян Кулушевски направи отлична асистенция на Кейн, а в 56-ата минута имаше шанс да потвърди победата, когато след странна игра с ръка бе отсъдена дузпа за гостите. Но Хендерсън, даден под наем от Манчестър Юнайтед, реагира фантастично и спаси дузпата си. Въпреки това, в 81-ата минута, след като защитата на Нотингам го остави сам пред вратата, той отбеляза своя 187-и гол във висшата елита на Англия за третата победа на Тотнъм в четири мача.