Фаворитите за Купата на Лигата не срещнаха особени проблеми в срещите си от третия кръг на турнира. Челси спечели срещу нискодивизиннния Суиндън Таун с 2:0 като гост.

Жозе Моуриньо заложи на някои от резервите си в лицето на Мата, Бертранд и Аспиликуета. Лошата новина за „сините" обаче бе контузията на Марко ван Хинкел, който по всяка вероятност напусне с тежка травма още в 10-ата минута.

Това обаче не се оказа особен проблем и с голове на ФернандоТорес в 29-ата и Рамиреш в 35-ата минута лондончани подчиниха „червеношийките".

През втората част в типичния за отборите на Моуриньо пестелив стил столичани изчакаха последния сигнал.

Манчестър Сити не срещна никакви проблеми с Уигън и спечели с 5:0 на свой терен.  През първата част резултатът бе само 1:0, след като Един Джеко откри в 33-ата мин. След почивката обаче домакините се развихриха и нанизаха още 4 попадения чрез Туре, Йоветич(два) и Навас.

Александър Тонев започна като титуляр за своя Астън Вила срещу Тотнъм, но не успя да помогне на тима си да избегне конфузната загуба у дома с 0:4. Българинът направи доста добър мач по дясното крило и отправи един много добър удар към вратата на Фридел в 78-ата мин, който обаче бе спасен.

Спърс играха с променен състав, но въпреки това не срещнаха особени проблеми с раздираните от кадрови проблеми домакини. Дефоу откри преди почивката, а след нея Паулиньо, Шадли и отново Дефоу оформиха крайното 0:4.

Димитър Бербатов се разписа за Фулъм при успеха с 2:1 над Евертън.  Така „котиджърс" вече чакат съперника си на следващото стъпало.

Инбаче двубоят в Лондон започна по-добре за "карамелите" които поведоха в 12-ата минута чрез Стивън Нейсмит.

Малко след почивката обаче Бербатов вдъхнови своя отбор за обрат.  В 53-ата мин. Митко наказа грешка в отбраната на ливърпулци и с удар отблизо не даде шансове на вратаря на Евертън.

Победата на „котиджърс" оформи Дарън Бент в 67-ата мин. и прати тима си в следващия кръг.