Отборът на Тотнъм спечели гостуването си на намиращия се в не особено убедителна форма тим на Уест Хем.

Лондонското дерби от програмата на 6-ия кръг във Висшата лига завърши при резултат 2:3.

Точни за гостите в двубоя между двете единайсеторки бяха Ериксен и Кейн, разписал се на два пъти. За домакините головете бяха дело на Ернандес и Куяте.

Снимка 314073

Мениджърът на гостите Маурисио Почетино заяви преди началото, че според него този сблъсък не се различава от останалите за отбора срещу представители на столицата.

Маурисио Почетино: Мачът с Уест Хем е като тези с Челси или Арсенал за нас

Почетино: Мачът с Уест Хем е като тези с Челси или Арсенал за нас

"Това е истинско дерби"

Специалистът беше категоричен, че подценяване не било могло да има. Действително беше така. Тотнъм не се спести, като благодарение на лидера си Хари Кейн разполагаше с два гола преднина още след края на първото полувреме.

Нападателят разочарова феновете на домакинитенаа два пъти, само в рамките на 4 минути - между 34-ата и 38-ата.

След почивката и Ериксен се разписа за 0:3, преди Чичарито все пак да върне домакините в мача след 66 минути игра, с почетно попадение за "чуковете".

Малко преди последния сигнал от игра бе изгонен Серж Орие, оставил Тотнъм с човек по-малко на терена. Това едва не повлия на регистрирания краен резултат, като 3 минути преди края Куяте вкара за крайното 2:3.

Така Уест Хем остава едва 17-и в таблицата с подреждането, разполагайки с 4 пункта срещу името си. "Шпорите" са под номер 3 във временното класиране.