Уест Хем взе глътка въздух в борбата за оцеляване в елита, след като в първи мач от "Боксинг дей" победи с 3:1 като гост Фулъм. В герой за "чуковете" се превърна централният нападател Карлтън Коул, който се отчете с два гола. Благодарение на успеха Уест Хем събра на сметката си 16 точки и се отлепи от дъното в класирането.

Началото на двубоя на "Крейвън Котидж" изобщо не вещаеше подобен финал. Домакините започнаха страхотно и откриха резултата в 11-ата минута чрез Хюз. Саймън Дейвис центрира прецизно от левия фланг, централният бранител на домакините се извиси над защитата на "чуковете" и с премерен удар с глава не остави шанс на Грийн.

В самия край на полувремето обаче гостите нанесоха тежкия си удар. В 37-ата минута Карлтън Коул се възползва от груба грешка на Етуху и с удар от 5,6 метра изравни резултата. В продължението на полувремето Скот Паркър намери отлично Пикион, който оставен очи в очи с Шварцер изведе "чуковете" напред в резултата.

След почивката мениджърът на Фулъм Марк Хюз направи няколко промени в тима с надеждата, че неговите избраници ще стигнат поне до точка. 17 минути преди края на мача Карлтън Коул с удар с левия крак отбеляза втория си гол в мача, с което на практика осигури трите точки за своя отбор.

Това е и първият случай във Висшата лига, в който юношата на Челси бележи повече от един гол на мач. В крайна сметка Уест Хем победи с 3:1 и направи страхотен коледен подарък за феновете си. "Чуковете" и Фулъм се изравниха по точки в класирането, но момчетата на Марк Хюз имат 2 мача по-малко.

ФУЛЪМ - УЕСТ ХЕМ 1:3