Уест Хем спечели лондонското дерби срещу Куинс Парк Рейнджърс с 2:1 и затвърди проблемите при своите съграждани. КПР остава на последно място след 6 мача със скромния актив от 2 точки, докато „чуковете" са в средата на таблицата.

Уест Хем повече след само 180 секунди игра. Важ Те върна една топка почит от аутлинията към Кевин Нолан, който продължи към Мат Джарвис и последния даде аванс на гостите, разписвайки се с глава.

Самият Важ Те заби втория гол във вратата на Рейнджърс след35 минути игра, засичайки отблизо центриране на Джеймс Томкинс.

Абел Таарабт даде надежди на домакините за обрат, разписвайки се в 57-ата мин, само 2 след като се бе появил в игра. Четвърт час преди края обаче Самба Диаките закопа своите изпросвайки си втори жълт и съответно червен картон.

Дори и с десет души КПР съумя да осъществи финален натиск и нелоши положения се откриха пред Сисе и Гранеро, но в крайна сметка домакините трябваше да се примирят със загубата.