Дейвид Мойс постигна първа победа начело на Уест Хем, след като шотландецът загуби дебютните си срещи във Висшата лига. Успехът обаче дойде в точното време на точното място, след като "чуковете" удариха по амбициите на Челси.

Лондонският сблъсък завърши с минимален успех 1:0 за домакините, макар че играчите на Антонио Конте бяха тези, които доминираха през по-голямата част от мача на "Лондон Стейдиъм".

Единственото попадение падна след 6 минути игра.

Бързо взаимодействие между Лансини и Арнаутович изведе австриеца на добра позиция в наказателното поле, за да може той с майсторски удар с вътрешен фалц през защитник да прати топката в мрежата на Куртоа за 1:0!

След гола гостите успяха да пренесат събитията в половината на съперника, който обаче се защитаваше много добре. Поради тази причина Челси така и не успя да стигне до т.нар. чисти голови ситуации.

Все пак Еден Азар, Алваро Мората, Канте и Бакайоко опитаха да затруднят Адриан, който обаче се намеси добре в случаите, в които ударите на изброените намираха очертанията на вратата. В един от случаите Мората поиска дузпа за задържане от Рийд, но такава по-скоро нямаше, поради което не бе отсъдена.

През второто полувреме картината на терена не се промени особено. Челси атакуваше, докато Уест Хем бранеше преднината си от един гол. В последните 20 минути "сините" на Конте владееха топката в 65 % от мача, стигаха до статични положения, но така и не успяха да поразят мрежата на Адриан.