Отборите на Ливърпул и Тотнъм записаха изразителни победи в двубоите си от междинния 23-ти кръг в английската Висша лига. „Червените" се наложиха с 3:0 като гост на Уувърхемптън, докато „шпорите" биха с 3:1 у дома Уигън Атлетик.

Голямата новина от вечерта е свързана Анди Керъл, който откри головата си сметка за 2012-та година. Струващият 35 милиона паунда нападател вкара така важния първи гол за Ливърпул, с което даде начало на головата фиеста за своя отбор.

Керъл откри резултата на „Молиню" в 52-ата минута, след като засече с крак прострелно центриране на Чарли Адам. Попадението бе едва 7-мо за Керъл с "червената" фланелка.

10 минути по-късно момчетата на Кени Далглиш удвоиха аванса си с гол на Крейг Белъми. Уелският национал взе топката в центъра на терена, като на шега стигна до полето, където с техничен удар прокара кълбото покрай плонжиралия Хенеси - 0:2.

Точка на спора сложи Дирк Каут в 78-ата минута. Холандецът завърши точно образцова контраатака на своя отбор, като с решителен пас и в тази ситуация се отчете Чарли Адам.

Благодарение на успеха Ливърпул поне за няколко часа се изкачи на пета позиция в класирането, като събра на сметката си 38 точки. Четвъртият Челси, който тази вечер едва не загуби като гост на Суонси, има 42 точки.

В същото време Тотнъм надви с 3:1 у дома Уигън Атлетик. С два гола за „шпорите" се отчете Гарет Бейл, а едно попадение добави Лука Модрич. Почетният гол за гостите реализира МакАртър в края на двубоя.

След този успех момчетата на Хари Реднап продължават да дишат във врата на лидерите Манчестър Сити и Манчестър Юнайтед, които водят в класирането с актив от 54 точки. Тотнъм има 5 по-малко.