Четири клуба от Премиършип напуснаха рано-рано турнира за Купата на Лигата още във втори кръг на надпреварата. Поражения претърпяха Съндърланд и дебютантите във Висшата лига Куинс Парк Рейнджърс, Норич Сити и Суонзи Сити.

Съндърланд се провали в гостуването на новия член на Чемпиъншип Брайтън на "Уитдийн Стейдиъм". "Чайките" надвиха "черните котки" минимално 1:0 с гол в продълженията. Висока цена за своето решение да замени изцяло стартовия състав заплати мениджърът на Норич Пол Ламбърт. На свой терен "канарчетата" бяха разгромени с 0:4 от третодивизионния Милтън Кийн Донс, допускайки по два гола през различните полувремена.

Домакинско поражение регистрира и Куинс Парк Рейнджърс, който посрещна друг представител на Лига 1 - Рочдейл. Суонзи гостува на играещия в Лига 2 Шросбъри Таун и записа загуба с 3:1 на стадион "Гей Медоу" в графството Шропшър.

Астън Вила без Стилиян Петров в състава си се измъчи у дома срещу Херефорд, но в последните 10 минути реализира головете си за успеха с 2:0. Значително по-лесно преодоляха втория кръг Уест Бромич и Уулвърхямптън, които победиха като гости съответно Борнемут 1:4 и Нортхямптън 0:4.