Ливърпул стъпи накриво в 28-ия кръг в Премиършип. „Мърсисайдци" загубиха като гост на Съндърланд с 0:1.

Срещата започна с добра възможност за домакините. Джон О'шей отправи опасен удар, който обаче мина на сантиметри покрай вратата. Последва натиск на „черните котки" като Никлас Бендтнер не спираше да тормози Пепе Рейна.

В 56-ата минута, удар на Кемпбел разтресе напречната греда със силен удар. Отбитата топка попадна в Никлас Бендтнер. Дошлият от Арсенал стреля мигновено, откривайки резултата на   „Стейдиъм ъф Лайт".

След попадението, „мърсисайдци" се поактивизираха. Чарли Адам и Стивън Джерард обаче пропуснаха да пронижат мрежата на „черните котки". Четири минути преди края,голмайсторът  Никлас Бендтнер бе принудително заменен заради контузия. В добавеното продължение, Стивън Джерард отново пробва изстрел, но без успех. Така Ливърпул е на 7-ото място в подреждането, а Съндърланд скача с цели 5 позиции и от 13-ти вече е 8-ми.

В друга среща, Астън Вила записа домакинска победа над Фулъм. Тимът на Стилиян Петров се наложи с минималното 1:0. Българинът игра до 90-ата минута, когато бе заменен от Гари Гарднер. Попадението за Вила падна чак в добавеното време на срещата,  реализирано от  Адреас Вайман. След този мач, Астън Вила са на 14-ото място, а Фулъм са 9-и.

В друг мач от 28-ия кръг в Премиършип, Уулвърхяптън загуби у дома от Блекбърн с 0:2. Попаденията за „Роувърс" реализира  Хойлет в 43-ата минута и отново той в 69-ата минута.

Уулвс са на предпоследното 19-ото място след този мач, а Блекбърн 16-и.