Съндърланд записа изключително сладка победа с 3:0 като гост над големия съперник Нюкасъл. С успеха си „черните котки" се отдалечиха от опасната зона с 24 точки, докато „свраките" пропуснаха шанса да се изкачат по-нагоре в подреждането и остават с 37 пункта.

Двубоят започна отлично за гостите от Съндърланд, които получиха дузпа още в 19-ата минута за нарушение на Върнан Анита в пеналта. Фабио Борини застана зад топката и изпълни безкомпромисно за 0:1.

В 23-ата мин. резултатът стана 0:2. Гостите организираха чудесна контра, Алтидор чукна технично топката с пета към Колбек, който напредна, влезе в пеналта и стреля. Тим Крул успя да избие, но топката падна на крака на Джонсън, който я довкара.

След почивката „свраките" се опитаха да променят нещо и двубоят се изостри. В игра се появи и новият таран на домакините Люк де Йонг, който обаче не успя да помогне с нещо особено на тима си.

Съндърланд пък продължиха да изглеждат много опасни и бяха близо до трети гол в 66-ата мин. Тогава Адам Джонсън напредна с топка в краката, финтира бранител и стреля, но нацели гредата.

Все пак логичното се случи в 80-ата мин. Бен Арфа загуби топката в средата на терена от Борини. Италианецът напредна с нея и пусна наляво към Колбек, който с безпощаден удар оформи крайното 0:3.

В другия ранен мач от 24-ия кръг, Уест Хем взе глътка въздух, побеждавайки гостуващия Суонзи с 2:0.