Съндърланд изглежда е на път да направи Манчестър Юнайтед шампион. „Черните котки" извъртяха малко очаквано 3:3 като гости на Ман Сити. „Гражданите" дори трябва да са благодарни, че се спасиха от загуба, тъй като губиха с 1:3 почти до самия край.

Така след 31-ия кръг Сити остават втори, на 2 точки зад лидера Юнайтед. Хората на Алекс Фъргюсън обаче тепърва играе мача си от този кръг срещу Блекбърн, който почти сигурно ще спечели и ще увеличи аванса си на 5 пункта.

Всичко започна отлично за Съндърланд на „Сити ъф Манчестър", след като Себастиан Ларсон откри след половин час игра със страхотно пласира в долния ъгъл шут.

Марио Балотели изравни от дузпа малко преди края на полувремето. И когато домакините вече мислеха за предстоящата почивка, „черните котки" нанесоха втория си удар. Никлас Бендтнер засече с глава подаване на Стефан Сесеньон и даде ценен аванс на северняците.

В 55-ата мин. Ларсон вкара третия си гол в мача и опасността от поражение сериозно надвисна над Сити. Домакините обаче се мотивираха и упражниха натиск, който даде своите плодове в последните 5 минути. Първо Балотели намали на 2:3 с удар от границата на пеналта, а секунди по-късно Александър Коларов се възползва от една лошо изчистена топка, овладя я и намери вратата с отличен шут за крайното 3:3.

При наличието на още малко време, домакините можеха да стигнат и до трите точки, но в крайна сметка ще трябва да се задоволят само с една.

МАНЧЕСТЪР СИТИ - СЪНДЪРЛАНД 3:3

0:1 Ларсон (31')
1:1 Балотели (43'-д)
1:2 Бендтнер (45')
1:3 Ларсон (55')
2:3 Балотели (85')
3:3 Коларов (86')

МАНЧЕСТЪР СИТИ: Харт, Коло Туре, Компани, Ричардс (46 - Джонсън), Коларов, Де Йонг, Милнър (81 - Mилнър), Силва (58 - Тевес), Яя Туре, Джеко, Балотели

СЪНДЪРЛАНД: Миноле, Бардсли, Килгалън (81 - Кирякос), Търнър, Сесеньон, Гарднър, Кетърмоул, Ларсон, Колбак, МакКлийн, Бендтнер