Кандидатът за титлата Арсенал допусна първата си загуба във Висшата лига на Англия за сезона. "Топчиите" отстъпиха с 0:2 при гостуването си на Борнемут в дсреща от осмия кръг.

Двубоят на "Виталити" бе от осмия кръг на английската Висша лига. Райън Кристи и Джъстин Клуйверт от дузпа вкараха за "черешките". Лондончани пък играха около час с човек по-малко след червен картон на Уилям Салиба.

Срещата далеч не стартира особено динамично. Първият шанс дойде пред Борнемут в 16-ата минута, когато Давид Рая не подаде точно и Алекс Скот пресече паса. Последва подаване към Антоан Семеньо, който стреля от фронтална позиция, но над вратата.

Гостите отговориха две минути по-късно с блокиран удар на Леандро Тросар отляво в наказателното поле.

След почти половин час игра нещата за Арсенал се влошиха. Тросар не отигра добре една топка и това принуди Салиба да извърши нарушение срещу Еванилсон, който се откъсваше сам срещу вратаря. Главният съдия Робърт Джоунс показа жълт картон на бранителя, но след това бе извикан да изгледа ситуацията с ВАР, след който изгони френския защитник.

Въпреки че бе с 10 човека, Арсенал имаше отличен шанс да открие резултата в 35-ата минута. Стърлинг проби отдясно в наказателното поле и центрира на първа греда, където Маркос Сенеси изби с глава, но топката попадна в Микел Мерино, който шутира с десния крак от 10-11 метра.

"Черешките" натиснаха и в 41-ата минута бяха много близо до гола. Рая не успя да улови една топка и тя стигна до Маркъс Тавърние, който опита да стреля, но испанският страж възстанови бързо позицията си и отрази.

Минута и половина след старта на втората част Борнемут пропусна нова отлична възможност да открие резултата. Милош Керкез комбинира с Данго Уатара, а националът на Буркина Фасо влезе отляво в наказателното поле и подаде за Семеньо, който засече с десния крак от въздуха, но над вратата.

Борнемут ознаменува численото си предимство в 72-рата минута. Домакините разиграха по прекрасен начин заучено положение от корнер, като топката стигна с късо подаване до Джъстин Клуйверт. Крилото се измъкна от прекия си пазач и отигра технично с пета за влезлия преди минути Райън Кристи. Шотландецът бе забравен и с левия крак прати неспасяемо топката във вратата за 1:0.

В 77-ата минута Борнемут спечели и дузпа, която асистентът за първия гол Джъстин Клуйверт превърна в попадение за 2:0.

Така съставът воден от Микел Артета остава на третото място във временното класиране със 17 точки. Борнемут е десети с шест по-малко.

В Арсенал са спокойни за Букайо Сака

Микел Артета изрази увереност, че той може да е на разположение за мача с Борнемут