Отборът на Челси стартира по кошмарен начин новия сезон в английската Висша лига.

Шампионите бяха разгромени от госта си Бърнли с 2:3, пред невярващите погледи на иначе най-верните си фенове.

Лондончани катастрофираха срещу скромния си опонент, въпреки че всички се обзалагаха с каква точно разлика ще победят те днес.

Решителният момент за "сините" дойде още в 14-ата минута на двубоя, когато несменяемият стълб в отбраната на състава Гари Кейхил получи директен червен картон за груб фаул срещу състезател на съперника.

Снимка 307783

Само една атака по-късно попадение на гостите не беше зачетено, но в 24-ата минута те излязоха напред в резултата с гол на Воукс.

Уорд покачи на 0:2 15 минути след откриващия гол, а преди почивката отново Воукс оформи резила за домакините, разписвайки се за 0:3.

Снимка 307780

През вторите 45 минути Алваро Мората вкара дебютния си гол за своя нов състав, но това не промени особено много хода на събитията на игрището.

По-късно второ попадение на нападателя на Челси не бе признато от съдийската бригада, която го отмени заради засада, а малко преди края и Франсеск Фабрегас напусна терена, получавайки червен картон.

Крайното 2:3 оформи Давид Луис, разписал се две минути преди последния съдийски сигнал.

По традиция Челси започва силно сезоните, като в ерата на Висшата лига тимът има 16 победи и само 3 поражения в първите си мачове. Днес обаче нищо подобно не се случи, а разочарованието беше повсеместно.

На "Стамфорд Бридж" знаят, че представянето у дома ще бъде отново ключово за крайния изход на сезона, така че грешките в такива срещи трябва да бъдат сведени до минимум.