Шампионът на Англия Челси започна с победа защитата на титлата си след победа с 3:0 над Манчестър Сити на "Стамфорд бридж".

Резултата откри капитанът на "сините" Джон Тери, който засече с глава центриране от фаул на Ариен Робен. Малко след това Франк Лампард бе близо до попадение, но ударът му от пряк свободен удар мина покрай дясната греда на вратаря Уивър. Националът на Англия обаче успя да реализира в 26-ата минута с удар по земята.

През втората част италианският нападател на гостите Бернардо Коради получи два жълти картона - в 49-ата и 63-ата минута и напусна терена, оставяйки съотборниците си с 10 души на терена.

12 минути преди края Уейн Бридж проби отляво и центрира в наказателното поле, където Дидие Дрогба с прекрасен плонж с глава заби топката във вратата на Уивър.

В 3-минутното продължение на срещата звездата на домакините Андрий Шевченко също се разписа за Челси, но помощник-съдията бе вдигнал флага за засада.