Отборът на Челси буквално унищожи гостуващия тим на Астън Вила и го победи с унизителното 8:0 в двубой от 18-тия кръг на Висшата лига.

"Сините" изравниха най-резултатната си победа в историята на първенството, дошла през май 2010-та срещу Уигън. Бирмингамци пък регистрираха своята най-голяма загуба.

Торес, Луиш, Иванович, Лампард, Оскар, Азар и на два пъти Рамиреш вкараха във вратата на Астън Вила. Още по-любопитно е, че най-добрият играч на гостите определено бе младият страж Брад Гузан, който спаси куп чисти положения, включително и дузпа.

До почивката резултатът бе 3:0, но играта на Вила изглеждаше наистина катастрофална, което бе използвано през втората част. Абсолютно всичко се получаваше за Челси днес, като играчите на Рафаел Бенитес дори не се раздадоха на максимум, въпреки унизителния резултат в края.

Испанският специалист пък бързо ще спечели публиката с подобни резултати, въпреки загубата на Световната клубна купа преди дни. Малко след завръщането си, "сините" вкараха пет попадения и във врата на Лийдс за Купата на лигата. Това бе и най-резултатната победа за Бенитес в Англия.

Още в третата минута Астън Вила показа, че днес ще присъства на терена само духом. Петима бранители изгледаха как Фернандо Торес скача и с глава реализира от границата на наказателното поле за 1:0 в 3-та минута.

В 29-ата минута Давид Луиш изпълни страхотно пряк свободен удар и удвои. Четири минути по-късно, Иванович се ориентира най-добре след избита от Гузан топка и направи 3:0.

Втората част започна с нови две невероятни спасявания на Гузан, който правеше чудеса, за да покрива уникално апатичната и разконцентрирана игра на абсолютно всички останали свои съотборници.

В 58-ата минута Торес вкара втори гол, но той бе отменен заради засада. Малко след това Гузан отново спаси, останал очи в очи с Моузес. В 60-ата минута обаче, с уникален шут от далечното разстояние Франк Лампард не остави шансове на стража и направи 4:0.

До края на двубоя на терена имаше един единствен тим. В 75-ата минута Рамиреш покачи на 5:0, а 4 минути по-късно Оскар покачи на 6:0 от дузпа, която главния съдия не трепна да отсъди.

Азар се разписа за 7:0 в 80-ата минута, а в 90-ата младият Пиазон също получи право да изпълни дузпа, която отново можеше и да не бъде отсъдена. Той пропусна да направи 8:0, но в добавеното време Рамиреш с втория си гол все пак стори това.

Така след 17 изиграни мача, Челси е на трето място в класирането с 32 точки. "Сините" изостават на 11 точки от лидера Манчестър Юнайтед, който има мач повече.

ЧЕЛСИ - АСТЪН ВИЛА 8:0

1:0 Торес (3')