Челси загуби от Фулъм с 1:2 в отложена среща от седмия кръг на английската Висша лига, игран на стадион "Крейвън Котидж".

За домакините се разписа и Вилиан (25'), който наказа бившия си отбор, а Калиду Кулибали (47;) даде надежди на "сините" от Лондон. Карлос Винисиус (73') обаче донесе победата за отбора си в средата на второто полувреме.

Сериозно разочарование бе дебютът на Жоао Феликс с екипа на "сините". Португалецът беше титуляр и игра много силно преди почивката, но в средата на второто полувреме при 1:1 получи директен червен картон.

Така Челси регистрира трета поредна загуба във всички турнири. Отборът е 10-и в класирането с 25 точки, а след няколко дни му предстои още едно лондонско дерби, този път срещу Кристъл Палас. Фулъм пък се настани на шеста позиция с 31 пункта.