Хъдърсфийлд очаквано загуби домакинството си на Челси в мача между двата тима от 17-ия кръг на Висшата лига.

Двубоят на стадион "Джон Смит" завърши при резултат 1:3. Точни за гостите бяха Бакайоко, Вилиан и Педро, като бразилецът се отличи и с две асистенции на сметката си. Депоатър вкара почетния гол за домакините.

Снимка 328685

След загубата от Уест Хем мениджърът на домакините Антонио Конте отписа титлата, обявявайки запазването на мястото в четворката за приоритет. Сега, на първо време задачата бе изпълнена, като след успеха си "сините" се изравниха с Манчестър Юнайтед на второто място в таблицата.

Липсата на централния нападател Алваро Моратане бе добра новина за столичани, но те намериха адекватна постройка на тима си, чрез която направиха отсъствието на испанския голаджия по-малко осезаемо.

"Териерите" прекъснаха серията си от 4 поредни загуби, когато победиха Брайтън в последния си мач и бяха амбицирани да поднесат нова изненада, след като по-рано през кампанията надвиха Манчестър Юнайтед и наскоро измъчиха сериозно лидера Сити.

Подобен шанс обаче тази вечер не се откри пред тях.

Челси без Алваро Мората срещу Хъдърсфийлд

Алваро Мората пропуска гостуването на Хъдърсфийлд

Нападателят остана извън групата на Челси

Резултатът беше открит след 23 минути игра, когато Бакайоко даде предимство на лондончани.

Две минути преди почивката най-добрият футболист на терена днес - Вилиан удвои превъзходството на Челси, по-скоро закономерно.

Снимка 328684

Пет минути след почивката Педро покачи на 0:3, гарантирайки успеха на тима си. Крайното 1:3 оформи Лоран Депоатър, разписал се в заключителните мигове от двубоя.

Вилиан пък бе в почти всяка важна точка от терена за тима си в срещата, като в определени моменти дори пренебрегваше задачите си в атака, за да подпомага съотборниците си при изнасянето на топката.

Това беше поредният добър мач за състезателя на Челси през сезона.