Челси изигра един много противоречив мач срещу Болтън. "Сините" водеха с разгромното 4:0 след час игра. Михаел Балак изведе домакините напред в 40-ата минута, в 48-ата Дидие Дрогба удвои. Франк Лампард направи резултата класически в 60-ата минута от дузпа, а 3 по-късно Дрогба реализира втория си гол за 4:0.

След като поведоха с такъв голям резултат, звездите на Челси си помислиха, че мачът е свършул и можеха да бъдат наказани за това, след като Болтън върна три гола за 8 минути. Анди О'Брайън се разписа в 70-ата, а Крис Башам и Матю Тейлър доведоха нещата до 4:3 10 минути преди края.

Феновете на "Стамфорд Бридж" видяха още няколко напрегнати момента до последния съдийски сигнал, но Уондърърс просто нямаха ресурс и късмет за още един гол.
Челси продължава преследването на лидерите Мачнестър Юнайтед и Ливърпул, като и трите отбора записаха победи днес.

Мидълзбро взе глътка въздух след успех с 3:1 над Хъл Сити у дома. Боро имат 30 точки и макар още да са в зоната на изпадащите, вече са само на 2 точки от спасителното 17-о място.

Тунджай изведе Мидълзбро напред в 3-ата минута, но Манучо изравни в 9-ата. В 29-ата Матю Бейтс отново изведе домакините напред. След почивката Хъл имаше няколко шансове за изравняване, а Боро също пропусна да увеличи преднината си. Това все пак се случи в последната минута, когато Марлън Кинг оформи крайното 3:1.