Отборът на Челси прекъсна серията от две поредни загуби, след като се наложи с минималното 1:0 като гост на Блекбърн. Единственият гол в срещата реализира Франк Лампард в началото на второто полувреме.

Халфът бе точен в 51-ата минута, когато с глава засече центриране на Бранислав Иванович. В крайна сметка това се оказа и единственият гол в двубоя, който осигури трите точки за столичани.

Домакините от Роувърс спокойно могат да съжаляват за загубата, тъй като в течения на мача имаха поне 3-4 чисто голови положения, които или биваха пропилени с лека ръка от Якубу, или биваха спасявани с вещина от Петер Чех.

В самия край на мача пък нелеп автогол можеше да си отбележи Иванович, който в 88-ата минута страховито запрати топката към собствената си врата, но за негова радост коженото кълбо се удари в напречната греда.

Малко по-късно, в 90-ата минута непростим пропуск направи и Фернандо Торес, който от 2 метра не успя да уцели вратата на съперника. В крайна сметка Челси победи с 1:0 и записа първа суха мрежа от първия кръг на сезона (0:0 срещу Стоук).

БЛЕКБЪРН - ЧЕЛСИ 0:1

0:1 Лампард (51')

БЛЕКБЪРН: Робинсън, Олсон, Самба (45' Хенли), Живе, Лов, Формика, Педерсен, Нзонзи, Рочина (72' Дън), Хойе, Якубу

ЧЕЛСИ: Чех, Иванович, Тери, Алекс, Коул, Рамиреш (90' Ромеу), Лампард, Микел, Мата (82' Мейрелеш), Малуда (46' Торес), Стъридж.