Челси разгроми у дома Дарби Каунти с 6:1 в отложен мач от английското първенство и се доближи на 5 точки до лидера Арсенал.

Националът Франк Лампард отбеляза 4 гола за разгромната победа на "сините". Джо Коул и Соломон Калу добавиха по едно попадение за успеха на столичани. Почетният голза "овните" бе дело на Дейвид Джоунс.

Челси има актив от 61 точки от 28 мача, Арсенал пък е с 66 от 29 двубоя. Шампионът Манчестър Юнайтед е с 64 точки след 28 мача.

В същото време Астън Вила не успя да победи като домакин Мидълзбро и завърши наравно 1:1. По този начин Вила се отдалечи от възможността да атакува четвъртото място, даващо право на участие в квалификационните кръгове на Шампионската лига.

Стюърт Даунинг изведе отборът от северна Англия напред в 23-ата минута, Гарет Бари изравни за Астън Вила в 73-ата минута от дузпа. Стилиян Петров не бе в групата за мача на отбора от Бирмингам. Астън Вила е на 6 място с 49 точки.

В третия мач в сряда Портсмут победи у дома Бирмингам с 4:2. Два гола за "помпи" отбеляза Джармейн Дефоу, а другите попадения за домакините вкараха Храйдарсон и Кану. За Бирмингам вкараха Муамба и Ларсон.