Челси победи доста драматично тима на Уотфорд. "Сините" от Лондон се наложиха с 2:1 след като реализираха пълен обрат в мач от 2-ия кръг на Висшата лига. Двубоят се игра на "Викаридж Роуд".

Това е втори пореден успех за тима на Антонио Конте. В първия кръг Челси стигна до победа над Уест Хям по идентичен начин, отново с 2:1. Така медиите в Англия вече предрекоха "сините" да станат специалити на късните драми и по този начин да държат феновете си "на нокти" до последно.

Срещата започна равностойно. В 25-ата минута Игало създаде първото опасно положение след като от паднала позиция стреля, но топката мина на сантиметри от горната греда. Последва силен изстрел на Коща, който обаче не намери очертанията на вратата.

В 55-ата минута, домакините откриха резултата. Адлен Гедиура центрира към Етиен Капу на далечната греда, който със силен удар разстреля Куртоа за 1:0. След полученото попадение, "сините" натиснаха опонента си и това даде резултат.  Сеск Фабрегас намери Еден Азар, който стреля силно. Еурелио Гомеш изби лошо и прати топката право на крака на Миши Батшуайи, който без проблеми вкара за 1:1.

В 87-та минута Сеск Фабрегас изведе със страхотен пас Диего Коща, нападателят не се поколеба дълго и с премерен удар оформи крайното 1:2.