Отборът на Челси е вторият финалист в тазгодишното издание на най-стария футболен турнир за планетата. „Сините” ще играят финал за Купата на Англия, след като се наложиха с 5:1 над Тотнъм в лондонското дерби на „Уембли”.

Дидие Дрогба, Хуан Мата, Рамиреш, Франк Лампард и Флоран Малуда се разписаха за Челси, а едно попадение за „шпорите” реализира Гарет Бейл.

Двубоят ще бъде запомнен със скандалното второ попадение на „сините”, видяно единствено от главния рефер на мачa, което повлия изключително сериозно на унизителния краен резултат в полза на "сините".

След равностойна първа част на „Уембли”, в герой за Челси се превърна Дидие Дрогба, който откри резултата в 43-ата минута.

Котдивоарецът овладя по прекрасен начин на метри пред наказателното поле, завъртя се брилянтно и отправи страхотен шут с левия крак, пращайки топката в мрежата зад Колочини за 1:0.

Най-скандалната ситуация бе в 50-ата минута, когато след удар на Хуан Мата главният рефер на двубоя Мартин Аткисън посочи към центъра, макар топката дори да не доближи гол-линията на Тотнъм.

Джон Тери връхлетя в малкото наказателно поле и събори поне четирима футболисти на „шпорите”, включително и вратаря Кудичини, а повторенията доказаха, че кълбото е избито преди дори да стъпи върху линията. Въпреки това обаче, резултатът стана 2:0 за Челси.

В 56-ата минута Гарет Бейл върна надеждите на тима си с гол за 1:2. Адебайор получи брилянтен пас и излезе сам срещу Чех, финтира и се строполи на земята, но кълбото попадна в Бейл, който го прати в мрежата.

Край на мечтите на „шпорите” сложи Рамиреш в 78-ата минута, възползвайки се от пас на Мата за 3:1, а черешката на тортата постави Франк Лампард в 82-ата минута. Англичанинът изпълни по фамозен начин пряк свободен удар и оформи крайното 4:1 в полза на Челси.

В добавеното време Флоран Малуда направи резултата катастрофален за Тотнъм, вкарвайки за 5:1 след пас на появилия се като резерва Фернандо Торес.

На финала през май „сините” от Лондон ще се изправят срещу отбора на Ливърпул, който вчера надигра Евертън с 2:1.

ТОТНЪМ - ЧЕЛСИ - 1:5

0:1 - Дрогба (43')
0:2 - Мата (50')