Шампионът Челси спечели категорично лондонското дерби от 33-ия кръг на английската Висша лига срещу Уест Хям.

"Сините" надделяха с 4:1 на своя "Стамфорд Бридж", въпреки че почти цял мач играха с 10 човека. Португалският халф на тима Маниш получи червен картон още в 17-та минута на срещата за влизане в краката на Скалони.

Гостите от Уест Хям изненадващо поведоха още в 10-та минута. Тогава Бенаюн центрира от корнер и Джеймс Колинс със страхотен удар с глава прати топката в мрежата на Петер Чех.

Въпреки това възпитаниците на мениджъра Жозе Мауриньо бяха по-добрият отбор на терена и създадоха цял куп голови положения пред вратата на Шака Хислоп. Маниш можеше да се разпише малко преди да бъде изгонен, но нацели гредата след пас на Дидие Дрогба.

Именно футболистът от Кот д'Ивоар изравни за Челси в 29-та минута. Той бе изведен в удобна позиция, първият му удар бе париран, но при добавката Дрогба бе безкомпромисен и направи резултата 1:1.

Само две минути по-късно шампионите вече водеха с 2:1. Отново Дрогба бе в основата на попадението, след като подаде много точно по земя към Ернан Креспо и аржентинецът не сгреши.

Капитанът Джон Тери отбеляза нов гол за "сините" малко след началото на второто полувреме и реши изхода от двубоя. В 54-та минута Джереми стреля много мощно към вратата на гостите, но топката се отби в напречната греда. Тя обаче попадна право в Тери, който от воле направи 3:1.

15 минути по-късно Уилям Галас довърши "чуковете", след като бе най-съобразителен при едно разбъркване в полето на гостите и отблизо оформи крайното 4:1.

Така футболистите на Челси направиха важна крачка към защитата на шампионската си титла в Англия. "Сините" са лидери в класирането в Англия с актив от 82 точки, с 10 повече от втория Манчестър Юнайтед. "Червените дяволи" обаче са с мач по-малко, като по-късно в неделя играят срещу Арсенал.