Челси разби с 4:0 като гост Болтън в мач от 24-ия кръг на Висшата лига. Българският национал Мартин Петров започна като титуляр за домакините и беше заменен малко след час игра от Морено.

Двубоят започна се лек натиск от страна на Болтън. В 11-ата минута обаче мощен изстрел на Дрогба извън наказателното поле смълча трибуните - 1:0. Малко преди почивката надеждите на домакините за нещо бяха отново попарени. В 41-ата Флоран Малуда удвои преднината на гостите.

Едва десетина минути след началото на втората част Анелка остана непокрит на дузпата и с удар по земя направи преднината на Челси класическа.

Така се стигна до 63-ата минута, когато Мартин Петров отстъпи мястото си на Морено. Българският национал направи всичко по силите си, но идеята в играта на Болтън липсваше.

Крайното 4:0 пък оформи Рамирес, който се разписа след неразбирателство между играчи на домакините в наказателното поле. В класирането Челси, който е с мач по-малко, заема четвъртото място с 41 точки. Болтън пък е десети с 30 т.