Челси победи Манчестър Сити с 2:0 на своя "Стамфорд Бридж" в голямоте дерби на кръга в английската Висша лига. Така "сините" от Лондон се изкачиха а трето място във вмененото класиране, докато гостите от Манчестър се свлякоха на четвърта позиция.

Двубоят в Лондон започна доста добре за гостите. В 6-ата минута Яя Туре бе близо до гол, но ударът му бе блокиран от крак на защитник на домакините.

С течение на времето натискът на домакините се засили и те на свой ред стигнаха до няколко опасности пред вратата на Сити. За пореден мач голямата звезда на Челси Фернандо Торес не успя да покаже най-доброто от себе си на терена.

След почивката гостите отново изравниха играта. Един Джеко бе близо до изравняване на резултата, но ударът му с глава премина на сантиметри над напречната греда.

Така се стигна до 79-ата минута, когато Дидие Дрогба подаде към Давид Луис, който откри резултата.

В последните минути футболистите на Роберто Манчини се хвърлиха на щурм, който обаче се оказа безрезултатен. Така се стигна до даденото от съдията продължение, когато Есиен пусна към Рамирес, който преодоля двама от гостите и с техничен удар оформи крайното 2:0.

Челси - Манчестър Сити 2:0

1:0 Давид Луис (78)
2:0 Рамирес (90+2)