Тимът на Челси не успя да запише победа в последния си мач за годината, като завърши наравно (2:2) с гостите от Фулъм в непрестанния дъжд на собствения си „Стамфорд Бридж”.

Още от началото на двубоя Челси набута своите гости в собственото им наказателно поле и възможности да се разпише се откриха пред Микаел Есиен. Противно на очакванията обаче първи до гола стигнаха гостите. Точен за Фулъм бе германецът Мориц Фолц, който имаше честта да реализира гол № 15 хил. от създаването на Висшата лига в 56-я мач между двата тима. Гостите изпълниха странично хвърляне, като топката се дотъркаля необезпокоявана до наказателното поле и за Фолц не бе трудно да преодолее Иларио от близо.

ФранкиВсе пак до края на полувремето шампионът на Англия изравни след повече силния, отколкото точен шут на капитана си Франк Лампард. Изстрелът от границата на наказателното поле на полузащитника излизаше в аут, но се отклони в крака на защитника Росиниър, за да заблуди вратаря и да влети в мрежата, като попадението официално бе записано като автогол.

В началото на втората част „котиджърс” излязоха крайно мотивирани и амбицирани за успех.  След минутите на подем за гостите, слекционерът на „сините” включи в игра оставеният за пореден път на резервната скамейка украинец Андрий Шевченко. Надеждите им обаче бяха попарени в 62-та минута от голмайстора на Премиършип Дидие Дрогба, който реализира 20-ти си попадение този сезон, след като се възползва от чудесен пас на Франк Лампард и със силен удар с глава от близо опъна мрежата на гостите

След отбелязването на гола момчетата на Жозе Моуриньо сякаш се успокоиха и предоставиха инициативата на своите противници. Шест минути преди края от това се възползва американският централен защитник Боканегра, който реализира на опразнената врата. Преди това вратарят Иларио се бе хвърлил в противоположния ъгъл, за да избие удара на Брайън Макбрайт. До края на мача, вместо да търсят изравняване, футболистите на Челси могат да бъдат доволни, че не загубиха, тъй като гостите от Фулъм изпуснаха няколко чудесни възможности да се разпишат за трети път във вратата на Иларио.

В друга среща от кръга Манчестър Юнайтед записа поредна победа. Този път момчетата на сър Алекс Фъргюсън се справиха с Рединг, като се наложиха с 3:2.
В началото на двубоя на "Олд Трафорд" по-активни логично бяха домакините и близо до гола бяха Кристияно Роналдо и Оле Гунар Солскяер. Логичното се случи в 32-ата минута, когато португалскоят полузащитник подаде точно на норвежеца и ветеранът с „детско лице” откри резултата, след удар от средна дистанция.

СонкоГол с глава на Ибрахима Сонко обаче успя да върне в мача новака във Висшата лига.
След почивката Манчестър демонстрира прекрасната си форма и след пропуски на Роналдо, Рууни и Солскяер, португалецът успя да се разпише, като се възползва от отбилата се в гредата топка, след изстрела Солскяер.

В 68-та минута гостите останаха с човек по-малко, заради втория и съответно червен картон на влезлия малко преди това Сам Содж, който престоя на терена само 10 минути.
Останали с човек по-малко гостите не успяха да се противопоставят на разнообразната и мощна „червена” атака и втория гол на Кристияно Роналдо не закъсня.
В края на срещата Лирой Лита също се записа в листата на голмайсторите, като върна втори гол за своя тим, но срещата завърши при резултат 3:2 и празненствата в Манчестър ще бъдат още по-весели, след новогодишния подарък от страна на конкурента Челси.

По този начин основният конкурент за титлата този сезон – отборът на Манчестър Юнайтед, се откъсна на шест точки от лондончани.

Съставите на Манчестър Юнайтед и Рединг

Манчестър Юнайтед: Ван дер Саар, Браун, Силвестре, Фърдинанд, Хайнце, Роналдо, О’Ший, Карик, Парк, Рууни, Солскяр.

Рединг: Ханеман, Мърти, Сонко, Ингимарсон, Шоури, Литъл, Сидуел, Гунарсон, Харпър, Дойл, Лита.