Челси победи Лестър с класическото 3:0 в двубой от12-ия кръг на английската Висша лига, игран на стадион "Кинг Пауър Стейдиъм".

Два бързи гола на Антонио Рюдигер (14') и Н'Голо Канте (28') дадоха удобна преднина на Челси още до почивката. Кристиан Пулишич (71') добави един гол през второто полувреме, оформяйки крайния резултат.

Това бе и "лека" присъда за играчите на Лестър, след като три попадения на "сините" от Лондон бяха отменени заради засади, а в веднъж и гредата помогна на Шмайхел след удар на Чиуел.

Така Челси остава лидер в класирането на Висшата лига с актив от 29 точки, а Лестър е на 12-а позиция с 15 пункта.