Челси се завърна на четвъртото място в класирането след  като победи като гост Кристъл Палас с 4:1 в последния мач от съботната програма на Висшата лига.

"Сините" имаха абсолютно господство над градския съперник и решиха всичко в първите 30 минути, когато вкараха три гола.

Най-скъпият играч в историята на Челси Кай Хаверц се открои в този период на мача с гол и асистенция.

Хаверц вкара първия гол в осмата минута, а две минути по-късно асистира на Пулишич за 0:2. До края на първото полувреме, в 30-ата минута, Зума вкара попадение.

Жозе се заяде със Солскяер

Преди мача между двата тима

Кристал Палас нямаше нито един изстрел към вратата на Манди през първите 60 минути, докато играчите на Челси отправиха 16 удара, седем от които завършиха в рамките на вратата.

Първият изстрел на Манди завърши с автогол, а Бентеке беше голмайсторът. След като вкараха гол, играчите на домакините тръгнаха по-решително към вратата на Челси, но оставиха много място за контраатаки на противниците.

Така Пулишич се разписа в 78-ата минута.

Челси е четвърти в класирането с 54 точки, две повече от Ливърпул и Уест Хем.