Челси продължава с победната си серия във Висшата лига. Навръх Коледа възпитаниците на Антонио Конте записаха класическа победа с 3:0 над Борнемут и така затвърдиха лидерската си позиция в Англия. "Сините" вече имат 46 точки, докато Ливърпул заема 2-ото място с 37 и мач по-малко.

Лидерът във Висшата лига Челси подобри рекорда си, записвайки 12-та поредна победа в първенството. Тя дойде над Борнемут с 3:0 на "Стамфорд Бридж".

Снимка 269953

Традицията до момента повелява, че винаги когато "сините" са били лидери на Боксинг дей, са триумфирали с шампионската титла в края на сезона. Дали и тази година ще бъде така, ще разберем в края на месец май.

Резултатът днес беше открит от Педро в средата на първото полувреме, а малко след началото на второто Еден Азар сложи точка на спора от дузпа. Педро оформи крайния резултат в 93-ата минута.

НА ЖИВО: Челси - Борнемут

Ще е успее ли лидерът да запази преднината си на върха?

Първата част бе сравнително равностойна. В 24-ата минута, Сеск Фабрегас намери Педро на границата на наказателното поле. Нападателят овладя и с прекрасен шут в далечния ъгъл матира Артур Боруц за 1:0.

В 27-ата минута, "черешките" бяха близо до изравняването. Джак Уилшър елиминира двама противници и стреля, но Тибо Куртоа беше заел отлична позиция и изби.

Четири минути след началото на втората част, Саймън Франсис спъна Азар в наказателното поле и съдията остъди дузпа. Зад бялата точка застана потърпевшият и с изстрел в десния ъгъл удвои преднината на Челси - 2:0.

В 57-ата минута преднината на домакините можеше да стане класическа. Азар проби отляво и навлезе в наказателното поле, след което шутира по диагонала, но покрай целта. Педро пък беше на крачка от това да засече топката в мрежата. Лондончани продължиха да диктуват събитията на терена и в 57-ата минута Боруц парира удар на Вилиан отблизо.

В 93-ата Педро оформи крайното 3:0 след самостоятелен рейд.