Челси се завърна на първото място в Премиършип след погром със 7:0 над гостуващия Стоук Сити. Така 2 кръга преди края на надпреварата, "сините" имат 80 точки, с 1 повече от втория Манчестър Юнайтед.

Саломон Калу даде начало на голеадата в 24-ата минута. Само 7 по-късно отново той удвои аванса на лондончани, след като довкара една избита от вратаря Сьоренсен топка. При съприкосновението с нападателя обаче, стражът на Стоук получи травма и бе заменен от резервата Асир Бегович.

Минута преди края на първата част Калу изработи и дузпа за своя тим, превърната без проблем в гол от Франк Лампард.

След почивката доминацията на Челси продължи. В 69-ата Калу оформи хеттрика си, оползотворявайки пас на капитана Лампард. Малко преди края английският национал се разписа за втори път със страхотен шут за 5:0. В 87-ата минута Даниел Стъридж покачи на 6:0, а в последните секунди Флоран Малуда оформи крайното 7:0.