Челси даде сериозна заявка за титлата във Висшата лига. В лондонското дерби от 29-ия кръг „сините" смазаха Тотнъм с 4:0. Всъщност, огромна „заслуга" за поражението имаха бранителите на „шпорите", които допуснаха куп груби грешки, които просто бяха наказани от играчите на Жозе Моуриньо.

Двата отбора дълго време бяха абсолютно равностойни в игрови план,макар че Челси можеше да поведе още в 4-ата минута. Азар се озова в добра позиция, преодоля и Лорис, но ударът му от неудобна позиция мина покрай вратата.

Спърс отговори с опасен диагонален удар на Бенталеб в 14-ата мин, който обаче мина на сантиметри покрай гредата.

Десетина минути след почивката всичко за Тотнъм рухна. Фертонген се подхлъзна лошо и се опита да върне топката назад, за да не му бъде отнета. За негово нещастие обаче, Юнес Кабул бе оставил бе опека Ето'о,камерунецът спокойно си взе подаръка и откри резултата.

Секунди по-късно мачът на практика приключи. Кабул събори Ето'о е пеналта и реферът посочи бялата точка, гарнирайки това с червен картон за бранителя. Еден Азар застана зад топката и не сбърка - 2:0.

Нескопосаните изяви на защитниците в бяло обаче далеч не бяха приключили. В 88-ата мин. Челси направи добра атака отдясно, завършена с ниско центриране. В пеналта Сандро не следваше да има проблеми с изчистването на топката, но...се хлъзна. Резервата Демба Ба си взе спокойно топката и я мушна между краката на вратаря за 3:0.

Разгромът бе факт минута по-късно, Лорис изчисти, Доусън обаче игра несръчно с глава, опитвайки се да му върне. Ба пресече паса и оформи крайното 4:0.

Така Челси вече има аванс от 7 точки на върха пред  Ливърпул и Арсенал и 9 пред Манчестър Сити. „Гражданите" обаче са с три мача по-малко.

Челси - Тотнъм  4:0

1:0 Ето'о (56')
2:0 Азар (59'-д)