Челси записа първата си победа във Висшата лига. "Сините" от Лондон надделяха като гост над Норич с 3:2.

Резултатът беше открит още в 3-ата минута от Тами Ейбрахам, останал сам срещу вратаря 21-годишният нападател откри резултата на "Кероу роуд".

Снимка 439840

Източник: Twitter

Радостта на Челси обаче не продължи дълго, след като Тод Кантуел изравни три минути по-късно. Кантуел получи подаване от Пуки, който много добре се измъкна от защитата на "сините", и вкара топката между краката на Кепа Арисабалага.

Снимка 439841

В 17-ата минута Пулишич изведе много добре Маунт, който напредна и се разписа във втори пореден мач - 1:2.

В 31-вата минута Пуки се отличи и с попадение. Той бе изведен от Буендия, а Курт Зума бе доста по-бавен от него и топката влетя за втори път в мрежата на Арисабалага.

В 69-ата минута Тами Ейбрахам получи добро извеждащо подаване от Ковачич, който прекара топката между краката на бранител на Норич. Тим Крул не успя да се намеси подобаващо и Челси отново поведе в резултата.

Снимка 439843

В 78-ата минута Зума отбеляза четвърти гол за Челси, но Мартин Аткинсън отмени попадението заради нарушение на Оливие Жиру срещу стража на Норич Крул.

Норич: Крул, Аарънс, Годфри, Ханли, Люис, Трибул, Лайтнер, Стиперман, Кантуел, Буендия, Пуки

Челси: Арисабалага, Емерсон, Кристенсен, Зума, Аспиликуета, Жоржиньо, Ковачич, Баркли, Маунт, Пулишич, Ейбрахам