След пет поредни мача без успех, отборът на Челси имаше и малко повод за радост. Селекцията на Греъм Потър дочака своята втора победа за годината в Премиър лийг, надигравайки трудно у дома закъсалия Лийдс с 1:0.

Единственото попадение в срещата реализира едно от многото нови попълнения Уесли Фофана. Френският национал се разписа в 58-ата минута, след като скочи най-високо при центриране от корнер.

Клоп и Тен Хаг се обединиха и призоваха: Ако запазим страстта и се отървем от отровата, ще бъде по-добре за всички

Ето по какъв повод

Иначе отлична възможност се откри пред Кай Хаверц в 15-ата минута, когато при една контраатака германецът бе изведен сам срещу вратаря, но ударът му бе спасен с една ръка от Илан Мелие.

Снимка 608980

Източник: EPA/БГНЕС

Пет минути по-късно нова добра атака отдясно доведе до удар на оставения напълно свободен около дъгата Жоао Феликс, който отправи хубав удар, но той срещна десния стълб на вратата.

Иначе Лийдс изобщо не се даде лесно, а през второто полувреме прекрасни възможности за изравняване пропиляха американците Адамс и Макени.

С победата Челси събра актив от 34 точки, с които е на 10-ото място. Лийдс е точно над чертата с 22 пункта.

Манчестър Сити - Нюкасъл 2:0 в мач от Висшата лига

Манчестър Сити два пъти проби "бетона" на Нюкасъл и намали изоставането си от върха

"Гражданите" с важен успех в битката за титлата с 2:0