Първото дерби за новия сезон във Висшата лига между Челси и Ливърпул завърши 1:1 на "Стамфорд Бридж".

Отлично първо полувреме направиха и двата отбора, които отбелязаха цели четири попадения, два от които бяха отменени заради засада.

Снимка 629726

Ливърпул поведе с гол на Луис Диас в 18-ата минута с първи удар на Санчес към вратата.

Мохамед Салах скоро отбеляза за аванс от 2:0, но голът не беше зачетен поради засада. След това новото подсилване на "сините" Дисаси вкара за 1:1, а скоро Чилуел също се разписа, но голът бе отменен заради засада.

Вълнението продължи и през второто полувреме, където отборите се опитаха да стигнат до втори гол, а по-успешни в атаката бяха Челси, които на няколко пъти заплашиха, но Алисън се справи със задачата.

Във 2-ия кръг Ливърпул ще играе срещу Борнемут у дома на 19 август, а Челси ще гостува на Уест Хям на 20-и.