Челси излезе на върха в Премиършип поне за ден след разгромна победа с 5:0 над Блекбърн. Така лондончани вече имат 24 точки, с 2 повече от Манчестър Юнайтед. "Червените дяволи" обаче играят с Ливърпул утре и при успех, отново ще поведат колоната.

Челси поведе в 20-ата минута с автогол на  Гаел Живе" Анелка напред по крилот и центрира по земя в наказателното поле. Там Живе се опита да изби, но вместо това насочи топката в собствената си врата.

Веднага след почивката Лампард удвои с удар от границата на наказателното поле.Само 4 минути по-късно Микаел Есин направио резултата класически със страхотен далече шут.

В 59-ата мин резултатът бе вече 4:0, след като Лампард се разписа за втори път, този път от дузпа. Малко след това се разписа и Дидие Дрогба, оформяйки крайното 5:0.

ЧЕЛСИ - БЛЕКБЪРН 5:0

1:0 Живе (20'-авт)

2:0 Лампард (47')

3:0 Есиен (52')

4:0 Лампард (59'-д)

5:0 Дрогба (64')