Българският нападател Светослав Тодоров записа 77 минути игра за Уигън Атлетик при загубата с 2:3 от шампиона Челси в последния двубой от 19-тия кръг на английската Висша лига. Националът замени в атаката контузения Анри Камара, но така и нямаше шанс да се разпише в мача.

Със спечелeните три точки лондончани отново съкратиха дистанцията до лидера Манчестър Юнайтед, спечелил по-рано с 3:0 срещу Астън Вила, на само две точки.

Двубоят започна повече от успешно за възпитаниците на Жозе Мауриньо, които само за половин час игра вече водеха с 2:0 след попаденията на Франк Лампард и Саломон Калу.

Успокоени от аванса, "сините" намалиха темпото и това позволи на домакините да се върнат в мача. В самия край на полувремето Емил Хески намали, а през второто полувреме отново той в 75-та успя да възстанови статуквото.

Победният гол за Челси бе дело на Ариен Робен в самото продължение на срещата след самостоятелен пробив.