С гол с глава на Хари Кейн в 96-ата минута Тотнъм измъкна точка от лондонското дерби с Челси и срещата завърши 2:2. Двубоят предложи изключително зрелище, което освен четирите гола добави като екзотика изгонени треньори и сблъсъци.

Рийс Джеймс изведе сините напред в резултата в 77-ата минута, но в 6-ата минута на добавеното време невероятен отскок на Кейн след изпълнение на корнер донесе равенството.

Мениджърът на Челси Томас Тухел и колегата му от Тотнъм Антонио Конте, бивш наставник на противника, получиха червени картони след края на двубоя. Двамата първоначално си подадоха ръце, но Тухел стисна ръката на италианеца малко по-силно и буквално не го пусна. Конте попита: Какво става?, докато германският специалист му показа пред очите два пръста. Хора от щабовете на двата отбора се скупчиха около тях.

В първите минути от срещата домакините тотално доминираха, а новото попълнение Калиду Кулибали отпразнува дебюта си пред публиката на Стамфорд Бридж с невероятно воле след центриране от корнер. Картинката не се промени и след почивката, като в първите 15 минути на втората част пак те държаха контрола на терена.

Но малко изненадващо на фона на събитията на терена Пиер-Емил Хьойберг изравни в 68-ата минута. Тухел избухна и реагира много бурно край тъчлинията, претендирайки, че Кай Хаверц е бил фаулиран при единоборството с датския голмайстор на Тотнъм. След този изблик двамата треньори се спречкаха за първи път в мача.

Същият този Хаверц пропусна чудесна възможност да изведе отново Челси напред в резултата. Но секунди след това Рийс Джеймс направи 2:1 след асистенция на Рахим Стърлинг, което отприщи емоциите и Тухел започна да танцува на тъчлинията. Но Тотнъм, за когото има много по-сериозни очаквания за този сезон, не се предаде и стигна до равенството с късния гол на Кейн. Така и двата отбора продължават напред с по 4 точки от 2 мача.