Челси победи драматично Рединг в изтегления мач от втория кръг на Висшата лига. „Сините" се наложиха с 4:2 на своя „Стамфорд Бридж" след като изоставаха с 1:2. Новото попълнение на Челси Еден Азар бе в основата и на три от попаденията за тима. Гостите определено могат да имат претенции към съдията Мейсън, който зачете изключителен спорен гол на Фернандо Торес за 3:2.

Срещата започна с лек натиск на домакините. В 18-ата минута „сините" получиха златна възможност да открият резултата. Еден Азар напредна в наказателното поле и бе съборен от Крис Гънтън и главният съдия не се поколеба да отсъди дузпа. Това бе и втори спечелен единадесетметров удар за новото попълнение за два мача. Франк Лампарт застана зад топката и хладнокръвно окри резултата.

Отговорът на гостите обаче не закъсня. В 25-ата минута Гарет Маклири напредна и подаде към Павел Погребняк, който от 14 метра разстреля Петър Чех за 1:1. Само четири минути по-късно Рединг вече водеше в резултата. Дани Гътри изпълни перфектно пряксвободен удар, Чех се намеси неубедително като изби топката направо в мрежата. В добавеното време на първото полувреме Торес се отчете с дежурния си пропуск.

В 69-ата минута домакините успяха да изравнят. Еден Азар подаде към Гари Кейхил, който с далечен шут направи резултата 2:2. Девет минути преди края на редовното време се стигна до най-спорното положение в мача. Ашли Коул центрира към Фернандо Торес, който мигновено вкара за 3:2.

Испанецът обаче беше в очевидна засада, но страничният съдия не бе на това мнение и подаде сигнал за редовността на гола. В петата минута на продължението Еден Азар напредна и подаде към Бранислав Иванович, който оформи крайния резултат в мача.