Големият лидер на Манчестър Сити Яя Туре вчера обяви официално, че ако до събота не му бъде предложен нов контракт, той ще напусне клуба през лятото.
Тази новина моментално накара куп европейски грандове да наострят уши и да приготвят апетитни договори за котдивоарският полузащитник, който има основна заслуга за титлата на "гражданите" през миналия сезон.
Според вестник "Сън", фаворит да отмъкне Яя Туре е тимът на Челси, който по този начин би заместил идеално Франк Лампард.
29-годишният Туре има още две години от настоящия си договор, според който прибира по 220 000 паунда на седмица.
Според правилата на ФИФА, играч над 28-годишната възраст има право да откупи своите права от клуба, в който се намира, стига да е пребивавал там поне три години. Този период ще бъде факт за Туре през юли.
Сметките показват, че той ще може напусне без никакъв проблем Сити, ако извади около 22 милиона паунда, които естествено ще бъдат осигурени от бъдещия му клуб.
Подобна сума едва ли е проблем за Роман Абрамович, но според "Сън" той ще срещне сериозна съпротива от страна на Жозе Моуриньо и Реал Мадрид, които също искат Яя в редиците си.
Не е сигурно дали той е готов на подобна стъпка, тъй като по този начин би ядосал сериозно привържениите на Барселона, откъдето дойде в Манчестър през 2010-та година.