Отборите на Нотингам Форест и Челси завършиха наравно 1:1 в последния мач от 18-ия кръг на Висшата лига на Англия. Двата тима си размениха по едно полувреме и в крайна сметка хиксът помежду им бе справедлив.

Първата част от мача бе за гостите от Лондон, които успяха да поведат в 16-ата минута чрез Рахийм Стърлинг. Кришчън Пулишич центрира топката от левия фланг, тя бе отклонена от Кай Хаверц и се отби от напречната греда на вратата на Дийн Хендерсън, за да попадне точно на волето на Стърлинг, който от около 6 метра нямаше проблем да реализира.

Челси продължи да доминира до почивката, но така и не успя да стигне до нова опасна ситуация за гол. Положението на "Сити Граунд" обаче се промени напълно в началото на второто полувреме, в което тимът на Нотингам излезе много вдъхновен.

В 47-мата минута Тайво Авоний стреля опасно, но ударът му бе отразен от вратаря Кепа Арисабалага. Няколко минути по-късно стражът на гостите отрази и удар на Бренън Джонсън в ситуация, в която той можеше да потърси напълно непокрития пред вратата Авоний.

В 55-ата минута Морган Гибс-Уайт пък уцели напречната греда с мощен удар с десния крак от границата на наказателното поле.

Така се стигна до един корнер в 63-тата минута, при който топката достигна до бранителя на домакините Серж Орие и той със силен удар от близка дистанция вкара за 1:1.

След изравняването домакините се върнаха в собствената си половина и за малко да платят висока цена за това, но резервата Пиер-Емерик Обамеянг не успя да вкара с глава за Челси от границата на вратарското поле.

Равенството позволи на Нотингам да се изкачи на 18-о място в класирането с 14 точки от 17 мача. Челси е на осмо място с 25 точки, но от 16 мача.

Астън Вила победи Тотнъм с 2:0 в мач от Висшата лига

Астън Вила изненада неприятно Тотнъм

Бирмингамци спечелиха три от четирите си шампионатни мача, откакто Унай Емери ги пое