Челси и Манчестър Юнайтед не се победиха в дербито на Висшата лига, завършвайки 1:1.

Челси се виждаше победител, след като Жоржиньо вкара от дузпа в 88-ата минута. Нарушението бе отсъдено за задържане на Мактоминей в наказателното поле, който свали Армандо Броха на тревата. В добавеното време на мача Каземиро насочи топката с глава, вратарят Кепа изби с една ръка, топката се удари в левия му стълб, но мина с целия си обем голлинията.

Двата отбора внимаваха предимно да не загубят, като положенията пред двете врати бяха твърде малко. В средата на първото полувреме Маркъс Рашфорд създаде добра ситуация в наказателното поле на домакините, като отправи плътен шут в центъра на вратата, но вратарят Кепа Арисабалага бе на мястото си и спаси.

Снимка 592108

Източник: startphoto.bg

Малко по-късно отново Рашфорд проби и нанесе удар в левия ъгъл и пак Кепа извади топката.

Мако преди почивката Бруно Фернандеш изведе Антони, чийто удар мина много близо до вратата.

Челси заигра малко по-добре след почивката, като удар на Тревор Чалоба с глава след изпълнение на корнер се удари в напречната греда.

Челси остана на четвърто място на две точки зад третия Тотнъм, но запази аванса си от точка пред Манчестър Юнайтед.