Челси не успя да победи Хъдърсфийлд в среща от Висшата лига на Англия. Битката на "Стамфорд Бридж" приключи при резултат 1:1, като по този начин, за пореден, а по всяка вероятност и последен път през сезона, "сините" поставиха класирането си в зона "Шампионска лига" под сериозна въпросителна.

Челси излезе за задължителна победа, но не я постигна и остава на петата позиция във временното класиране.

Снимка 355503

В предишните си пет мача Челси записа пет победи и определено върна усмивките на феновете. Днес обаче отново отне част от тях.

Хъдърсфийлд се бори за оцеляването си и също се нуждаеше спешно от точки тази вечер. В момента новаците все още са над чертата и имат аванс пред Суонзи.

Точката днес на практика спаси Хъдърсфийлд от изпадане.

И двете попадения бяха реализирани в рамките на вторите 45 минути, след нулево първо полувреме.

Снимка 355502

Пет минути след подновяването на играта топката стигна до Мууй, който изведе Депоатр от дълбочина. Кабайеро излезе напред и се сблъска с футболиста на съперника, който остана на краката си и прати кълбото във вратата.

Жиру и Азар се появиха в игра и в 62-ата минута Челси стигна до изравняването. Вилиан центрира, получи се разбъркване, а топката рикошира в лицето на Алонсо и влезе във вратата.