Отборите на Челси и Бърнли не успяха да излъчат победител в тазвечершната среща от 35-ия кръг във Висшата лига, играна на "Стамфорд Бридж". Те завършиха при равен резултат 2:2.

Резултатът беше открит още в осмата минута от "виненочервените". Джефри Хендрик намери топката около границата на наказателното поле и от движение шутира, мушвайки я в десния ъгъл на вратата за 1:0.

Само четири минути по-късно, "сините" изравниха. Н'Голо Канте стреля от воле, след като получи превъзходен пас от Еден Азар, и реализира за 1:1.

Снимка 419681

Източник: БГНЕС

120 секунди след това, лондончани дори поведоха в резултата. Гонсало Игуаин успя да достигне от отбита топка точно пред вратата и директно мушна кълбото в мрежата за 2:1.

В 24-ата минута, гостите също отново отбелязаха. Този път Крис Ууд пусна топката към Ашли Барнс, който беше позициониран около голлинията и директно се разписа за 2:2.

Второто полувреме обаче, бе далеч по-слабо и за двата отбора. Единствената по-интересна ситуация дойде чак в 70-ата минута, когато Аспиликуета можеше да донесе трите точки за "сините". Той шутира от воле, но Том Хийтън блесна с изявата си при спасяването. Така двата отбора разделиха точките.

След това равенство, Челси отново се настани в Топ 4, но само с точка аванс пред петия Арсенал. Бърнли пък е на 15-ата позиция с 40.