Отборите на Челси и Арсенал завършиха 0:0 в първи полуфинален двубой от турнира за Купата на Лигата. Лондонските съперници не повториха зрелището от преди седмица, когато в мач за първенство на "Емиратс" завършиха 2:2.

Зрелищно равенство в дербито между Арсенал и Челси

Футболна поезия! Зрелището между Арсенал и Челси не излъчи краен победител

2:2 в един спиращ дъха двубой на "Емиратс"

Тази вечер на "Стамфорд Бридж" цареше тактическото надлъгване, което до някаква степен бе спечелено от домакините. Селекцията на Антонио Конте обаче нямаше късмет пред гола, удряйки на три пъти страничната греда. Алваро Мората пък продължи да няма никакъв късмет срещу Арсенал и отново пропусна няколко много изгодни положения.

Гостите пък изненадаха приятно с играта си в отбрана, макар и техният мениджър Арсен Венгер да беше на трибуните заради наложеното му наказание.

Ревашнът между двата тима е след 14 дни на "Емиратс".

Снимка 333351

За разлика от срещата на "Емиратс" преди седмица, този път двата тима бяха далеч по-постни откъм интересни офанзивни действия. Първото чисто голово положение в дербито бе регистрирано едва след 23 минути футбол. Виктор Моузес поде самостоятелна изява по крилото, която завърши с плътен шут в близкия ъгъл. Вратарят Оспина първоначално имаше трудности в отразяването на изстрела, но в крайна сметка закова коженото кълбо в своята прегръдка.

Натискът на домакините продължи и при огледална ситуация на тази от 23-ата, Виктор Моузес този път удари гредата. Ударът му бе избит с мъка от Оспина, който имаше нуждата и от страничния стълб, за да предпази "топчиите" от гол в тяхната мрежа.

Снимка 333353

Арсенал най-сетне отговори на предизвикателството и в 38-ата минута беше близо до това да открие резултата. Алекс Айоби се възползва от грешка в отбраната на Челси и отправи шут от границата на наказателното поле. Тибо Куртоа обаче очакваше подобен развой на събитията и парира чрез блестяща намеса. Миг по-късно Виктор Моузес фаулира Митланд-Найлс в полето на шампионите, но дори и след консултация с рефера следящ системата за видеоповторения, Мартин Аткинсън не се реши да посочи дузпата.

Предпазливото първо полувреме все пак можеше да завърши и с гол. В 44-ата минута Сесар Аспиликуета осъществи марковото си центриране, което наруши традицията и не намери Алваро Мората, а дебнещия точно зад него Сеск Фабрегас. Ударът с глава на испанеца обаче попадна право в обсега на Оспина.

Снимка 333358

Подновяването на играта можеше да донесе доста радост за селекцията на Антонио Конте. Андреас Кристенсен се бе позиционирал адекватно в полето на съперника, но изстрелът му с глава мина малко над горната греда.

Малко, след като изпусна аматьорски пред голлинията на Арсенал, Алваро Мората опита да обърне развоя на събитията с прекрасен изстрел от далечна дистанция. За съжаление на нападателя, вратарят на съперника се намеси подобаващо.

Шансовете пред Алваро Мората продължиха да се трупат. Такъв той имаше и в 57-ата, когато опита да прокара от доста малък ъгъл топката под плонжа на Оспина. Всичко обаче завърши с изстрел в страничната греда.

Снимка 333356

В заветните мигове, макар и доста късметлийски, Челси можеше да стигне и до щастливо попадение. Фабрегас се пребори за топката малко преди тя да излезе в аут и я центрира. Последва нейното отклоняване в тялото на Джака и срещата ѝ за трети път в този мач със страничната греда на Арсенал!

Реваншът между двата тима е насрочен за 24 януари и отново е с начален час 22:00. В другата полуфинална двойка пък се изправят Манчестър Сити и изненадата Бристол Сити.

Челси - Арсенал 0:0 (Развой на срещата по минути)