Челси се класира за финала във ФА Къп. "Сините" се наложиха над Тотнъм с 4:2 на "Уембли". В спор за трофея възпитаниците на мениджъра Антонио Конте ще се изправят срещу победителя от утрешния сблъсък между Арсенал и Манчестър Сити.

Конкурентите за титлата изиграха много силен двубой. "Сините" повеждаха, а "шпорите" на два пъти изравняваха. Решителна роля за Челси имаше Еден Азар, който вкара гол и се отличи с асистенция, въпреки че не започна сред титулярите.

Мачът започна отлично за "сините". Още в 5-ата минута Вилиан откри след брилянтно изпълнение от пряк свободен удар. В 17-ата обаче Хари Кейн засече отлично центриране от дясното крило на Ериксен и изравни - 1:1. В 43-ата Челси отново поведе. Виктор Моузес беше повален в пеналта от корееца Сон и Вилиан реализира отсъдената дузпа за 2:1.

В 52-ата минута отново Ериксен асистира на Деле Али за 2:2.

Четвърт час преди края Еден Азар изведе "сините" напред с плътен шут от границата на пеналта. Десет минути преди края Азар чукна топката към непокрития Неманя Матич. Сърбинът с топовен шут от близо 20 метра препарира безпомощния Хюго Лорис за 4:2.

Така Тотнъм загуби за 7-и път поред на полуфинал в надпреварата и серията му от 8 поредни победи във всички състезания приключи.

Потвърди се най-големият кошмар на Юнайтед... Ибрахимович и Рохо аут до края на сезона