Отборът на Челси отговори категорично на критиките през седмицата, а и в последно време. "Сините" от Лондон отнесоха Уулвърхемптън с 3:0 в мач от 13-ия кръг на английската Висша лига.

Столичани бяха пълни господари на терена и до почивката оформиха класиката. При малко по-настойчиви действия пък успехът можеше да бъде много по-изразителен. Все пак той е едва втори в последните пет двубоя, от в които възпитаниците на Андре Вилаш-Боаш допусна три загуби.

Този следобед за трите точки се погрижиха трима различни футболисти. Капитанът Джон Тери поведе своите още в 7-ата минута. След половин час игра и Даниел Стъридж попадна в прегръдките на съотборниците си. Класиката оформи лятната покупка на клуба Хуан Мата секунди преди полувремето.

С победата днес Челси остава на пето място с 25 точки - на само три то третия Тотнъм. "Шпорите" обаче са и с мач по-малко. Лидер е Манчестър Сити с 34 т., който в неделя гостува на Ливърпул. Улвърхемптън пък е точно над чертата с 11 точки и остава там поне до следващия кръг.