Уулвърхемптън записа драматичен обрат срещу Челси в мач от 13-ия кръг на английското футболно първенство.

Спорът на "Молиню" приключи при резултат 2:1. Точен за гостите, с поредния си гол през сезона, беше Оливие Жиру. Изравнителното попадение за домакините вкара Поденс. В продължението на срещата Нето се разписа за крайното 2:1.

Отсъдена в полза на "вълците" дузпа през вторите 45 минути бе отменена, след разглеждане на ситуацията посредством системата ВАР.

От щаба на Уулвърхемптън протестираха за взетото решение единайсетметров да не бъде даван, но това остана в сила.

Снимка 509850

Източник: Twitter

Оливие Жиру можеше да се разпише с глава в 21-ата минута, след центриране на Чилуел от ъглов удар. Французинът стреля, надскачайки съперинковите бранители, но топката премина над вратата.

Снимка 509849

В рамките на първата част от сблъсъка попадения така и не бяха отбелязани.

Оливие Жиру все пак изведе Челси напред в резултата.

Снимка 509852

Това се случи само 4 минути след почивката. Нападателят вкара гол след като засече топката от движение с левия крак по много техничен начин.

Попадението мотивира домакините и малко по-късно Фабио Силва прати топката в мрежата, но голът не бе зачетен поради засада. Повторенията показаха, че взетото решение този път със сигурност е било коректно.

Снимка 509853

Даниел Поденс възстанови равенството след 66 минути игра. Така преднината на гостите бе заличена.

Десет минути преди края съдията отсъди дузпа за Уулвърхемптън за нарушение на Рийс Джеймс срещу Нето. След като разгледа ситуацията на екрана, реферът прецени, че нарушение няма, тъй като липсва докосване от страна на играча на Челси.

Двадесет секунди преди изтичането на 5-минутното продължение обаче грешка в защитата на Челси подари топката на Нето, който разстреля излезлия по-напред, отколкото беше необходимо вратар за крайното 2:1.

Така Челси запазва 5-ата си позиция в таблицата, докато Уулвърхемптън вече е под номер 9.