Челси записа втората си поредна победа от началото на сезона във Висшата лига. „Сините" не показаха нищо особено, но надвиха Астън Вила с 2:1 в изтеглен мач от 2-ия кръг. Двубоят все пак ще се запомни с официалния дебют на Александър Тонев за виланите. Българинът влезе като резерва десетина минути преди края, но не успя да помогне на тима си.

Иначе всичко започна отлично за Челси. Лондончани поведоха още в 6-ата минута. Азар бе изведен отлично от Оскар отляво и стреля. Вратарят на Вила изби, но право в тялото на връхлитащия Антонио Луна. Топката отскочи от гърдите на последния му и влезе във вратата.

След този гол обаче домакините се успокоиха твърде много и спряха да атакуват масирано. Това бе наказано секунди преди почивката, когато Бентеке изравни. Белгийският национал получи пас по земя отляво от Агбонлахор, спря си топката и със светкавичен шут матира Чех.

През втората част Астън Вила продължи с чудесната си игра. В 61-ата мин. Агобонлахор с невероятен фалцов удар прати топката на милиметри от горната греда, пропускайки страхотен шанс за 1:2.   Малко след това Вайман с красиво воле също затрудни максимално Чех.

В 73-ата мин. обаче Иванович измъкна Челси. Сърбинът засече с глава центриране от фаул за 2:1, въпреки че гостите имаха претенции за засада.

В самия край Вйман от страхотна позиция стреля в Чех и позволи на вратаря да стане безспорния герой за Челси в този мач.

В добавеното време ръката на Тери срещна топката в пеналта на домакините, но реферът замълча.

ЧЕЛСИ - АСТЪН ВИЛА 2:1

1:0 Луна (6'-авт)

1:1 Бентеке (45')

2:1 Иванович (73')

ЧЕЛСИ: Чех, Иванович, Кейхил, Тери, Коул, Рамиреш, Лампард, Оскар (84 - Ван Хинкел), Мата (64 - Шюрле), Азар, Ба (64 - Лукаку)

АСТЪН ВИЛА: Гузан, Лоутън, Влаар, Кларк (43 - Окоре), Луна, Ел Ахмади (82'- Тонев), Уестууд, Делф, Вейман, Бентеке, Агбонлахор